Soli Deo. Bł. Stefan kard. Wyszyński – konkurs literacko – plastyczny

Soli Deo. Bł. ks. kard. Stefan Wyszyński (1901 Zuzela – 1981 Warszawa) – szkolny konkurs literacko – plastyczny

Soli Deo. Błogosławiony ks. kardynał Stefan Wyszyński (1901 Zuzela – 1981 Warszawa)  to konkurs na najładniejszy lapbook poświęcony postaci ks. kardynała Wyszyńskiego. Spróbujcie w swojej pracy przedstawić fakty z jego życia – od chłopca, który przyszedł na świat w małej wiosce – do człowieka, którego zna cały świat! W swoim lapbooku możecie zamieścić złote myśli, dobre słowa autorstwa księdza, własne rysunki (niekonieczny jest przecież dostęp do drukarki), linie czasu, drzewka genealogiczne, a może wiersz swojego autorstwa itp. Liczy się również pomysłowość. Nie tylko w przedstawieniu postaci, ale i w zakresie wykorzystania różnych materiałów plastycznych, nawet z odzysku np. tekturki z opakowań, tkaniny itd!

Pamiętajcie! Tworzycie pracę z myślą, że każdy  – i mały i duży – może ją wziąć na kolana i czytać, poznawać, oglądać, cieszyć się również jej wyglądem itp. Informacje w lapbooku – krótkie, zwięzłe, napisane własnymi słowami ręcznie (najładniej jak potraficie) lub w edytorze tekstu.

Jak zawsze obowiązuje zasada:

Gotowa praca konkursowa musi być podpisana Waszym imieniem i nazwiskiem, a w przypadku, gdy „prawa autorskie” do niej ma także osoba dorosła,  prosimy o podanie jej imienia i nazwiska z dopiskiem np. mama, tata, ciocia, brat, siostra itd. Opiekunów dzieci prosimy tylko o niewyręczanie naszych milusińskich, pracujemy wspólnie. Musi być podział zadań i obowiązków J.

Konkurs Soli Deo. Bł. ks. kard. Stefan Wyszyński (1901 Zuzela – 1981 Warszawa), tak jak poświęcone jemu pozostałe szkolne konkursy, trwać będzie do końca maja 2020 r. Czasu jest dużo. Konkursowe prace plastyczne trzeba będzie dostarczyć do biblioteki, jak wrócimy do szkoły. Tylko takie prace będą oceniane. Oczywiście zawsze swoją gotową pracą można się pochwalić! Wystarczy zrobić jej zdjęcie i przesłać je na adres:

bstudniewska@sp20.lublin.eu

Zdjęcia zamieścimy na stronie szkoły. Z adresu możecie skorzystać również w przypadku jakiś wątpliwości związanych z konkursami.

Dla laureatów nagrody i dyplomy! Bądź chętnym i weź udział w szkolnym konkursie.

P. S.

Do zasad konkursowych dołączam słowa innego polskiego duchownego – Prymasa Polski Józefa Glempa z sierpnia 1982 r.:

Co to znaczy „Soli Deo”? To znaczy: „Samemu Bogu”. Ale możemy zapytać jaka jest wewnętrzna treść ukryta w tych słowach? Co Prymas Wyszyński miał na myśli, obierając takie hasło? „Samemu Bogu” – to znaczy, że  dla Boga wszelka praca, dla Boga cała miłość serca, dla Boga każda modlitwa, dla Boga każdy czyn, każde cierpienie, każda ofiara. Dla Boga całe życie. Dla Boga i dla nikogo innego – „Samemu Bogu”. Taka była dewiza (= zasada, którą ktoś kieruje się w życiu) Prymasa Wyszyńskiego.

Oprac. B. Studniewska, nauczyciel bibliotekarz