Nowi zapaśnicy z klasy IVa i pierwsze zawody. Trzy klasy sportowe razem.

Relacja fotograficzna z zajęć zapaśniczych kolejnej klasy profilowanej z panem Rafałem Borycem. Pierwsze zawody i medale mają nasi uczniowie już za sobą. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i tak wspaniałej pracy na zajęciach!!!

autor: p. K. Ostrowska

Pierwszy Turniej Sumo, w którym zapaśnicy brali udział odbył się 12.11.2016 r. w Tyszowcach.


Puchar Polski Dzieci, Młodzików i Kadetów w Sumo – Tyszowce 11-12.11.2016 r.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 14 klubów z Polski. W grupie dzieci i młodzików rewelacyjny start zanotowali uczniowie naszej szkoły – reprezentujący Sokół Lublin. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców wywalczyli 45 medali w tym 19 złotych, 11 srebrnych, 15 brązowych.
Najlepsze występy zanotowały: z klasy IVa – Kłoda Martyna, Kozłowska Aleksandra, Obroślak Zuzanna, Siwiec Nikola. Każda z zawodniczek wygrała po 3 pojedynki i zajęła 1 – miejsce w swojej kategorii.
Z klasy Va wyróżnili się zajmując 1 – miejsce: Bartoszek Szymon, Gustowski Adrian, Wójcik Roni, Wójcik Nikola, Kot Julia, Rybaczuk Agata.
Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klasy VIb: medaliści Mistrzostw Europy w Sumo, którzy startując w wyższej kategorii wiekowej potwierdzili swoją pozycję w krajowym sumo i zajęli 1 – miejsca: Buss Dominika, Watras Regina, Chołodowska Wiktoria oraz Domalewski Filip. Oprócz nich 1 – miejsce zajęli też: Głowacki Ireneusz i Stolarski Wojciech.
Warto zaznaczyć, że opiekę nad każdą z klas oprócz trenerów sprawowały panie: Kłosowska Aneta, Bartoszek Ewelina, Skowronek Monika. Serdecznie dziękujemy za pomoc.
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 3 otrzymali medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów skorzystali z obiadu przygotowanego przez organizatorów.
Nasi medaliści to uczniowie klas sportowych o profilu zapaśniczym, które funkcjonują w naszej szkole dzięki wsparciu finansowym Gminy Lublin oraz współpracy SP 20 Lublin z Sokołem Lublin.

autor: p.K.Boryc